KONST / Litografier / Färglitografi 15832046
nr 1583 2046
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, färglitografi, numrerad 127/260, daterad 69 cm. Bildmått: 66x49 cm, yttermått inklusive ram: 68x52 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 4 december 2023
kl 18:28:41
200 kr
150 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson